piątek, 14 maja 2010

SANGWINIK- towarzyski sangwinik to optymista. Potrafi przyciągnąć do siebie ludzi, jest emocjonalny i wylewny, entuzjastyczny i spontaniczny, ma duże poczucie humoru. Gadatliwy, ciekawy, jest duszą towarzystwa i tam, gdzie przebywa, wnosi radość. Nie chowa urazy, lubi komplementy, szybko przeprasza. W pracy ochotnik, inicjuje nowe formy aktywności, jest twórczy, tryska energią i entuzjazmem. Potrafi sprawiać dobre wrażenie, posiada umiejętności pobudzania innych do współpracy.

Powinien pracować w środowisku wymagającym zmiennych form aktywności, pozbawionym konieczności wykonywania zadań rutynowych. Dobrze będzie czuł się w pracy wymagającej inicjatywy twórczego rozwiązywania problemów, wymagającej szybkiego podejmowania decyzji. Powinna to być praca zapewniająca szerokie kontakty z ludzmi.

Jest prawdopodobne, że towarzyski sangwinik nie będzie zadowolony z pracy wymagającej posługiwania się liczbami, wykresami, wymagającej staranności i skrupulatności.

Przykładowe zawody: instruktor kulturalno-oświatowy, pilot wycieczek turystycznych, akwizytor, handlowiec, organizator przedsięwzięć reklamowych, stewardessa, aktor estradowy, śpiewak.
Zawody niewskazane: księgowy, ekonomista, laborant chemiczny, prawnik itp.

1 komentarz: